Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Super-Pharm (CH Futura)

CH Futura Park, ul. Różańskiego 32, 32-085 Modlniczka

 

Super-Pharm to sieć handlowo-usługowa, której koncepcja oparta jest na połączeniu apteki, drogerii i perfumerii. Pierwsze takie wielofunkcyjne apteki powstały w latach 60 w Kanadzie. W 1978 roku idea trafiła do Izraela i w krótkim czasie marka Super-Pharm z siecią ponad 100 aptek-drogerii stała się liderem na izraelskim rynku farmaceutycznym. W 2000 roku Super-Pharm rozpoczął ekspansję na rynek europejski. W maju 2001 roku w Warszawie otworzono pierwszy w Polsce drugstore Super-Pharm.

 

Obecnie sieć Super-Pharm działa w większości dużych miast w Polsce. Jedna z takich aptek-drogerii funkcjonuje w miejscowości Modlniczka pod Krakowem w największym centrum outletowym w Polsce -Centrum Handlowym Futura Park. W drugiej połowie roku 2011 do nowo powstałego sklepu firma KLIMOR dostarczyła centralę w specjalnym wykonaniu. Na obiekcie istniała możliwość zastosowania gazu jako czynnika grzewczego dlatego też inwestor zdecydował się na instalację centrali z odzyskiem ciepła i nagrzewnicą gazową. Inwestor zdecydował się na wybór następujących urządzeń marki KLIMOR: centrala nawiewno-wywiewna w wykonaniu dachowym z wymiennikiem krzyżowym i nagrzewnicą gazową o parametrach: powietrze nawiewne 4700m3/h (350Pa) i wywiewne: 4400m3/h (350Pa).

 

Unia Europejska