Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL

ul. Techniczna 1, 36-040 Boguchwała

 

Firma powstała w 1939 roku i aktualnie jest największym w Polsce producentem izolatorów porcelanowych. Siedziba firmy oraz zakład produkcyjny znajduje się w miejscowości Boguchwała w województwie podkarpackim. Szeroki asortyment wyrobów obejmuje izolatory liniowe stojące i wiszące, stacyjne wsporcze i przepustowe oraz aparatowe wsporcze, przepustowe i osłonowe. Wyznaczona strategia Firmy ukierunkowana jest głównie na działalność inwestycyjną w obszarze infrastruktury produkcyjnej na doskonalenie konstrukcji, technologii i produkowanie wyrobów na poziomie najwyższych standardów światowych.


Jedną z inwestycji w infrastrukturę powziętych przez zakład było wyposażenie jednej z hal produkcyjnych w centralę nawiewno-wywiewną dachową MCKD firmy KLIMOR, o wydajności powietrza nawiewanego i wywiewanego 50000m3/h przy sprężu dyspozycyjnym 500Pa. Zastosowane rozwiązanie dało dużą swobodę przy wyborze najbardziej odpowiedniej centrali pod względem sprawności urządzenia, zużycia energii, wymiarów zewnętrznych, obróbki powietrza oraz – co najważniejsze – dało gwarancję najwyższej jakości powietrza przy produkcji flagowych produktów firmy ZAPEL S.A.

Unia Europejska