Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Wojewódzki Szpital Podkapracki w Krośnie

ul. Korczyńska 57, 38-400 Krosno

 

Aktualny budynek Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie został oddany do użytku w 1995 roku. Od 1997 roku szpital nosi nazwę Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II, a uroczystego poświęcenia szpitala dokonał podczas pobytu w Krośnie sam Papież Jan Paweł II.

 

Lata 2009-2012 to okres dużych inwestycji Szpitala realizowanych w różnych etapach. W ramach podjętych inwestycji w pierwszym etapie realizacji przypadającym na lata 2009-2011 m.in. zainstalowano liczne urządzenia KLIMOR: m.in. 3 centrale w wykonaniu higienicznym z układem glikolowym odzysku ciepła oraz z blokami nagrzewnicy i chłodnicy o różnych wydatkach powietrza, w wykonaniu higienicznym MCKH (w tym 8 dachowych), wydajność jednej z central MCKH sięga nawet 24800m3/h.


W drugim etapie realizowanym w 2012 roku zainstalowano łącznie 16 central klimatyzacyjnych w wykonaniu higienicznym MCKH oraz jedną podwieszaną PCKb. Systemem klimatyzacyjno-wentylacyjnym KLIMOR objęte zostały liczne pomieszczenia szpitalne, głównie te, w których priorytetem jest utrzymanie rygorystycznych norm dotyczących czystości powietrza. Stąd najwyższe standardy powietrza urządzenia KLIMOR gwarantują w takich pomieszczeniach jak sale operacyjne, pooperacyjne, izolatki, korytarze i pomieszczenia czyste, sterylizatornie, pomieszczenia sterylne, pomieszczenia oddziału intensywnej opieki medycznej OIOM, a także pomieszczenia oddziału wewnętrznego i stacje mycia łóżek.

Unia Europejska