Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Sofitel Grand Hotel

ul. Powstańców Warszawy 12/14, 81-718 Sopot

 

Pięciogwiazdkowy hotel Sofitel Grand Sopot (dawniej Grand Hotel) położony jest bezpośrednio przy plaży w Sopocie, kilka kroków od tętniącego życiem centrum miasta. Tuż obok hotelu znajduje się najstarsze drewniane molo w Europie. Hotel oddaje do dyspozycji gości 127 eleganckich i komfortowych pokoi, restaurację Art Deco, Le Bar, Salę Balową, Kasyno, wielofunkcyjne sale konferencyjno-bankietowe, centrum odnowy oraz basen.

 

Obiekt wzniesiony w stylu secesyjnym został oddany do użytku w 1927 roku i od razu stał się synonimem klasy i luksusu. Obecnie urzeka pieczołowicie odrestaurowanymi wnętrzami, niepowtarzalną atmosferą morskiego kurortu oraz widokiem na morze i park.

 

Hotel wielokrotnie poddawany był pracom modernizacyjnym. W ramach jednego z etapów polegających na dostosowaniu obiektu do najwyższych standardów użytkowych pomieszczenia hotelowe objęte zostały systemem klimatyzacyjno-wentylacyjnym marki KLIMOR, na który składają się 3 podwieszane centrale klimatyzacyjne typu PCK o wydatku powietrza do 2500m3/h każda.

Unia Europejska