Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Statki Stena Line

Szwedzkie promy pasażersko-samochodowe „Stena Hollandica” i „Stena Britannica” to jedne z największych statków na świecie (długość 241m, szerokość 28,7m i zanurzenie 6,4m). Bliźniacze jednostki pływające, należące do armatora Stena Line, przystosowane do przewozu 1200 pasażerów, 380 aut osobowych i 200 trailerów, prowadziły w przeszłości regularne rejsy pomiędzy Anglią i Holandią, a po modernizacji kursują pomiędzy Szwecją a Niemcami. Osiągają prędkość do 22 węzłów. Na pokładach znajduje się bogata infrastruktura, m.in. bary restauracje, kina, pokoje zabaw dla dzieci i młodzieży, kantory, bary na tarasie.

 

W roku 2010 w Stoczni Gdańskiej Remontowa SA miała miejsce przebudowa promów. Głównym zadaniem stoczniowców było wbudowanie nowych kabin pasażerskich w dodatkowych sekcjach pokładowych. Modernizacji uległy także restauracje oraz inne rejony promu przeznaczone dla pasażerów. Ponadto, przeprowadzony został typowy remont dokowo-konserwacyjny. W ramach przeprowadzonej modernizacji statków firma KLIMOR dostarczyła na każdy z nich centralę klimatyzacyjną w wykonaniu morskim: MCKM o wydajności 2500m3/h i sprężu dyspozycyjnym 1000Pa oraz zapewniła sieć rozprowadzenia powietrza na sekcje pokładowe.

Unia Europejska