Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Basen Akademii Morskiej w Gdyni

al. Jana Pawła II 3, 81-345 Gdynia

 

Akademia Morska w Gdyni to największa państwowa uczelnia morska w Polsce i jedna z największych w Europie, której powstanie datuje się na rok 1920. Instytucja ta słynie z wysokiego poziomu kształcenia wykwalifikowanej kadry na potrzeby gospodarki morskiej.

 

W lipcu 2009 roku rozpoczął się generalny remont krytej pływalni funkcjonującej przy Akademii. Z myślą o zapewnieniu właściwego komfortu osobom korzystającym z pływalni oraz w celu przeciwdziałania wykraplaniu się wilgoci, która ma niekorzystny wpływ na konstrukcję budynku, firma KLIMOR zaproponowała najbardziej optymalne rozwiązania klimatyzacyjno-wentylacyjne. Oprócz pływalni systemem klimatyzacyjno-wentylacyjnym zostały objęte również inne pomieszczenia: szatnia męska i damska oraz zaplecze higieniczno-socjalne.

Projekt instalacji objął centralę nawiewno-wywiewną w wykonaniu basenowym MCKB z glikolowym odzyskiem ciepła oraz rewersyjną pompą ciepła o wydatkach powietrza nawiewanego i wywiewanego 18000m3/h (500Pa) oraz 2 centrale podwieszane nawiewne PCKb o wydatkach 1212m3/h i 1120m3/h – przeznaczone do wentylacji obu szatni.

Odnowiony basen o wymiarach 25m x 13,5m i głębokości od 0,9m do 3,4m funkcjonuje od lipca 2010.

Unia Europejska