Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Pokarpacki Ośrodek Onkologiczny w Brzozowie

ul. ks. Bielawskiego 18, 36-200 Brzozów

 

W jednym z największych szpitali na Podkarpaciu – w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie hospitalizowanych jest ok. 15000 pacjentów rocznie, z czego ponad 3000 na Oddziale Chemioterapii, 1700 pacjentów w Oddziale Chirurgii Onkologicznej i 1650 w Zakładzie Radioterapii. Szpital ma charakter wieloprofilowy z tendencją do przekształcania się w kierunku profilu onkologicznego, dlatego też duży nacisk położony jest na profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób nowotworowych. Szpital jest dynamicznie rozwijającą się jednostką służby zdrowia i podejmuje wiele inwestycji w sprzęt i wyposażenie swojej infrastruktury. Jedną z nich była instalacja systemu klimatyzacyjno-wentylacyjnego w pomieszczeniach szpitala. Na przestrzeni ostatnich lat na obiekcie zainstalowano szafy, centrale i stropy laminarne marki KLIMOR.


W całość instalacji wpisane zostały m.in. dwie szafy klimatyzacyjne SKH z modułami odzysku glikolowego, pompy ciepła i nawilżania z przeznaczeniem na sale operacyjne; centrala nawiewno- wywiewna w wykonaniu higienicznym MCKH połączona z blokiem chłodnicy i nagrzewnicy z przeznaczeniem na zakład brachyterapii i rezonansu magnetycznego, centrale higieniczne MCKH w różnych wykonaniach, centrale podwieszane PCKb oraz stropy laminarne NSL, które zapewniają liniowy nawiew powietrza w obrębie stołu operacyjnego. Urządzenia marki KLIMOR w wykonaniach higienicznych spełniają rygorystyczne wymagania czystości, utrzymania temperatury i wilgotności nawiewanego powietrza, jakie wymuszają pomieszczenia szpitalne takie jak sale operacyjne, czy laboratoria.

Unia Europejska