Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Sanocki Dom Kultury

ul. Mickiewicza 24, 38-500 Sanok

 

Sanocki Dom Kultury jest nowoczesną placówką, zajmującą się rozpowszechnianiem szeroko pojętej kultury. Główne zasady, którymi kieruje się instytucja to edukacja poprzez sztukę, realizowana na wielu poziomach – od ruchu amatorskiego po ogólnopolskie festiwale. Cyklicznie odbywają się tu projekcje filmowe, organizowane są wystawy plastyczne, występują zespoły teatralne i muzyczne.

 

Odrestaurowany kilka lat temu budynek SDK był prezentowany na wystawie zorganizowanej przez międzynarodowe Stowarzyszenie Architektów i Scenografów w Teatrze Narodowym w Warszawie. Obecnie jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.

 

Dom Kultury dysponuje salą widowiskową, na której odbywają się liczne imprezy kulturalne, koncerty oraz projekcje filmowe i przedstawienia teatralne. Sala mogąca pomieścić blisko 400 osób jest w pełni klimatyzowana dzięki zainstalowanej centrali marki KLIMOR typu MCK z odzyskiem ciepła na wymienniku obrotowym. Druga taka sama centrala służy do klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń biurowych oraz szatni. Ponieważ większość spektakli i koncertów prezentowanych jest przy wypełnionych po brzegi salach dla inwestora ważne było, by system wentylacyjno-klimatyzacyjny działał wydajnie i bez zarzutu w każdych warunkach, przy uwzględnieniu niskich kosztów eksploatacyjnych, zawsze gwarantując pełen komfort dla zgromadzonych gości.

 

Unia Europejska