Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Statki Caledonian MacBrayne

Caledonian MacBrayne (w skrócie zwany też CalMac) to jeden z największych i najstarszych szkockich armatorów. Dysponuje flotą statków, która zapewnia na różnych trasach przewóz pasażerów i pojazdów wzdłuż zachodniego wybrzeża Szkocji oraz w ujściu rzeki Clyde.

 

W roku 2007 do floty Caledonian MacBrayne dołączyły dwa statki zbudowane w stoczni gdańskiej. Statki te zawierają wiele zupełnie nowych rozwiązań konstrukcyjnych, które zapoczątkowały wprowadzenie nowych standardów do floty CalMac.

 

Firma KLIMOR dostarczyła na jeden z promów 3 centrale klimatyzacyjne w wykonaniu morskim MCKM o wydatkach odpowiednio: 12000m3/h (2000Pa); 20000m3/h(15000Pa) i 5400m3/h (1300Pa), szafki nawiewne typ: SJ oraz sieć rozprowadzenia powietrza na sekcje pokładowe. Wykonano również montaż zbrojeń, armatury i rurociągów z próbami szczelności i wytrzymałości włącznie oraz przygotowano instalację do napełnienia czynnikiem chłodniczym.

Unia Europejska