Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Maluta - Zakłady Przetwórstwa Mleczarskiego

ul. Warszawska 41, 82-100 Nowy Dwór Gdański

 

OSM „Maluta” jest obecna na rynku w Polsce od 1963 roku. Należy do czołowych producentów krajowych w branży mleczarskiej. Oferta asortymentowa produktów jest bardzo szeroka: mleko, śmietany, masło, twarogi, sery żółte, sery topione, jogurty, kefiry, maślanki, serki homogenizowane i serki z ultrafiltracji. Spółdzielnia nieustannie stara się wprowadzać na rynek nowe i unowocześnione produkty. Jest dwukrotnym zdobywcą nagrody w kategorii ‘Najciekawszy wyrób spożywczy roku’ otrzymanej z rąk Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. W 2004 roku zakład otrzymał kwalifikacje do sprzedaży swoich wyrobów na rynek Unii Europejskiej i innych państw.

 

W maju 2011 roku na jedną z hal produkcyjnych firma KLIMOR dostarczyła centralę nawiewno-wywiewną higieniczną, dachową MCKHD o wydatkach odpowiednio: 14680m3/h (440Pa) oraz 13680m3/h (440Pa) z odzyskiem ciepła na wymienniku krzyżowym.

Unia Europejska