Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Arena Sanok

ul. Królowej Bony 4, 38-500 Sanok

 

Kompleks obiektów MOSiR, wraz z nowoczesną halą widowiskowo-sportową „Arena Sanok”, usytuowany jest w dorzeczu rzeki San, u podnóża Gór Słonnych i w zasięgu krajobrazu Bieszczadów. Położenie Ośrodka i 40-to letnie doświadczenie w branży sportowo-turystycznej, jak również ciągłe podnoszenie świadczonych usług czynią go niepowtarzalnym i uznanym za jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce i nieliczny tego typu w Europie.

 

Wewnątrz hali znajduje się lodowisko o wymiarach 30 x 60 m, scena widowiskowa o powierzchni 300m2, 9 szatni dla zawodników, 3 kawiarnie oraz sala konferencyjna. Powierzchnia użytkowa obiektu to 7400m2, zaś kubatura to 61500m3. Widownia meczów hokejowych i innych imprez sportowych może liczyć 3000 osób. Podczas imprez widowiskowych, koncertów, pokazów czy wystaw pojemność obiektu może wzrosnąć nawet do ok. 5000 miejsc (z uwagi na możliwość zapełnienia powierzchni wykorzystywanej zwykle na taflę lodową).

 

Przy tak dużych możliwych obłożeniach hali zagwarantowanie najwyższej jakości powietrza inwestor mógł powierzyć tylko sprawdzonej marce jaką jest KLIMOR. Wykonawca zainstalował na obiekcie 7 central nawiewno-wywiewnych w wykonaniu dachowym MCKD z odzyskiem ciepła na wymienniku obrotowym o wydatkach powietrza nawiewanego – od 2400m3/h do 53400m3/h, i wywiewanego od 1800m3/h do 53400m3/h i sprężu dyspozycyjnym od 300Pa do 450Pa. Wysoka jakość technologii wykonania tych urządzeń gwarantuje ich bezawaryjną pracę, a tym samym zapewnia komfort dla wszystkich korzystających z hali.

Unia Europejska