Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Kompaktowa centrala rekuperacyjna KCX

Zapytaj o produkt

Kompaktowa centrala rekuperacyjna KCX

Centrala rekuperacyjna KCX przeznaczona jest do wentylacji z odzyskiem ciepła. Produkt powstał z myślą o komforcie powietrza i oszczędności energii. Właściwości KCX najefektywniej są wykorzystywane w pomieszczeniach, w których występuje duża emisja energii cieplnej, a jednocześnie wymagana jest dobra wentylacja tego pomieszczenia. Centrala, dzięki wyposażeniu w wysokiej jakości podzespoły i technologię wykonania, gwarantuje obniżenie kosztów eksploatacyjnych w całym budynku.   Poza oszczędzaniem energii, dodatkowym, ważnym atutem są także właściwości prozdrowotne. Ogrzane powietrze, dzięki zastosowaniu centrali KCX, w dużym stopniu pozbawione jest bowiem obecności kurzu, grzybów i pleśni.

Zastosowanie

domy jednorodzinne, biura, sklepy, restauracje, pralnie, budynki mieszkalne i inne. 

Typoszereg

wydajność:   300 m3/h ÷ 1.200 m3/h

wielkości:      KCX 300, 500, 800, 1200

Funkcje

wentylacja, filtracja, ogrzewanie, chłodzenie, odzysk ciepła

Typ odzysku

wymiennik krzyżowy przeciwprądowy (sprawność do 92%)

Przeznaczenie

wykonanie wewnętrzne stojące lub podwieszane pod stropem

Budowa

samonośna obudowa z blachy ocynkowanej powlekanej izolacja 20mm z maty kauczukowej pokrywa inspekcyjna mocowana do obudowy

Wyposażenie

Sandardowo wyposażona w moduł automatyki ze zdalnym panelem LCD z opcją rozszerzenia funkcji sterowania modułu automatyki.

Na wyposażeniu urządzenia znajdują się dwa filtry powietrza, dwa wentylatory o płynnej regulacji obrotów, wymiennik krzyżowy przeciwprądowy oraz wtórną nagrzewnicę elektryczną (dogrzewającą powietrze nawiewane). w KCX 300, 500, 800. KCX 1200 nie posiada wbudowanej narzewnicy elektrycznej (nagrzewnica i moduł sterujący dostepne jako opcje dodatkowe).

Opcjonalnie istnieje możliwość rozszerzenia funkcji sterowania modułu automatyki.

Certyfikaty i atesty

CE, PZH, GOST

Unia Europejska