Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Kompaktowa centrala rekuperacyjna KCX +

Zapytaj o produkt

Kompaktowa centrala rekuperacyjna KCX +

Kompaktowe centrale z odzyskiem ciepła KCX+ są urządzeniami typu plug&play do mechanicznej obróbki powietrza (odzyskiwanie ciepła, filtracja, ogrzewanie) w sklepach, mieszkaniach, domach i biurach.

 

 

Obudowa centrali zbudowana została z nowoczesnego materiału EPP (polipropylen spieniony), który obudowany został płytą stalową malowaną proszkowo, dając nowoczesną, szczelną, wytrzymała i estetyczną obudowę . Urządzenie posiada 100% szczelny by-pass. Dzięki tym rozwiązaniom KCX+ spełnia wysokie wymogi certyfikacji europejskich. (passive House -ready )

 

Kompaktowa jednostka KCX+ jest wyposażona w sterowanie i monitorowanie systemu automatyki. Za pomocą intuicyjnego menu wykorzystującego panel dotykowy, aplikacja umożliwia podgląd wszystkich niezbędnych parametrów pracy (temperatura, jakość filtrów, prędkości wentylatorów, współczynnik odzysku ciepła) i dostosowanie działania wentylatorów do innych elementów, jak nagrzewnica wodna lub elektryczna, chłodnica wodna lub chłodnica DX.

 

Użyte elementy sterujące umożliwiają zarządzanie innymi komponentami zewnętrznymi zainstalowanymi w budynku. Moduł Ethernet (opcjonalnie) pozwala na pełną, zdalną kontrolę rekuperatora przez panel sterowania.

 

Urządzenie jest przeznaczone do dostarczania świeżego powietrza i usuwania zanieczyszczeń. Odzysk ciepła jest realizowany na przeciwprądowym, płytowym wymienniku i opiera się na wymianie ciepła między strumieniami powietrza wywiewanego i nawiewanego.

 

Centrala KCX+ przeznaczona jest do pracy zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Króćce o średnicy  125 ÷ 250 umieszczone są na górze urządzenia i służą do podłączenia jednostki do systemu wentylacji.

 

Urządzenie jest gotowe do współpracy z zewnętrznymi elementami uzdatniania powietrza: nagrzewnicą wodną, chłodnicą wodną, gruntowym wymiennikiem ciepła.

 

Zastosowanie

domy jednorodzinne, biura, sklepy, restauracje, pralnie, budynki mieszkalne i inne

Typoszereg

wydajność:   300 m3/h ÷ 800 m3/h

wielkości:      KCX + 300, 500, 800.

Funkcje

wentylacja, filtracja, ogrzewanie, chłodzenie, odzysk ciepła

Typ odzysku

wymiennik krzyżowy przeciwprądowy (sprawność do 92%)

Przeznaczenie

wykonanie wewnętrzne stojące lub podwieszane pod stropem

Budowa

samonośna obudowa z blachy ocynkowanej powlekanej izolacja 20mm z maty EPP ( polipropylen spieniony ) pokrywa inspekcyjna mocowana do obudowy

Wyposażenie

Sandardowo wyposażona w moduł automatyki ze zdalnym panelem LCD z opcją rozszerzenia funkcji sterowania modułu automatyki.

Na wyposażeniu urządzenia znajdują się dwa filtry powietrza, dwa wentylatory o płynnej regulacji obrotów, wymiennik krzyżowy przeciwprądowy oraz wstępną nagrzewnicę elektryczną (dogrzewającą powietrze przed wymiennikiem ).

Opcjonalnie istnieje możliwość rozszerzenia funkcji sterowania modułu automatyki.

Certyfikaty i atesty

CE, PZH, GOST, Passive House

Unia Europejska