Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

EKO AKADEMIA HVACR - nowy cykl szkoleń KLIMOR

2014.04.29

Od początku roku 2014 Grupa KLIMA-THERM prowadzi projekt pod hasłem EKO AKADEMIA HVACR przy współudziale funduszy unijnych. EKO AKADEMIA HVACR to cykl otwartych, nieodpłatnych szkoleń oraz indywidualnego doradztwa, skierowany do pracowników firm projektujących, montujących i serwisujących instalacje ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa (HVACR). Nadrzędnym celem programu jest wzrost aktywności proekologicznej w firmach z sektora MŚP poprzez zwiększenie świadomości i poszerzanie wiedzy z zakresu technologii przyjaznych środowisku i odnawialnych źródeł energii oraz poprzez faktyczne wdrożenie rozwiązań proekolo­gicznych.

 

Program szkoleniowo-doradczy EKO AKADEMIA HVACR jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach POLK/2.1.1/2012/ZS, trwa od stycznia 2014 roku do maja 2015, a jego wartość z elementem doradztwa opiewa na kwotę 1 683 972,52 zł. Projekt realizowany jest na terenie całej Polski.

 

Pierwsze szkolenia w ramach EKO AKADEMII odbyły się już w marcu, tematyka central wentylacyjnych pojawi się na szkoleniach już od września br. i obejmie takie zagadnienia jak m.in. teoria wentylacji i klimatyzacji związana z odzyskiem energii, przepisy związane z odzyskiem energii, stosowane rodzaje odzysków energii, przykłady urządzeń, systemy automatyki i sterowania, zabezpieczenie antyzamrożeniowe, regulacja sprawności odzysku, analiza kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych systemów z odzyskiem energii. Odbędą się także praktyczne ćwiczenia z programem doborowym central KAD.

 

Szczegółowy harmonogram wraz z lokalizacjami oraz tematyką szkoleń zostały zamieszczone na specjalnie przygotowanej platformie www.ekoAKADEMIA.klima-therm.pl.

 

Program zakłada również fachowe doradztwo w zakresie diagnozy wpływu stosowanych rozwiązań i systemów na środowisko naturalne oraz pomoc w opracowaniu dokumentacji wdrażania konkretnych działań proekologicznych w obszarze HVACR.

 

"Dla uczestników projektu przygotowaliśmy szereg interesujących szkoleń, dzięki którym wspólnie poszerzymy wiedzę i podniesiemy świadomość ekologiczną dotyczącą branży HVACR. Dużym atutem tego przedsięwzięcia są nieodpłatne usługi doradcze, dzięki którym każdy uczestnik będzie mógł otrzymać gotowe rozwiązania - przyjazne środowisku, możliwe do natychmiastowego zastosowania w praktyce zawodowej." - powiedział Paweł Deska, Z-ca Dyrektora ds. Technicznych, Kierownik Projektu EKO AKADEMIA HVACR.

 

Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych na eko-szkolenia!

 

Więcej informacji o projekcie www.ekoakademia.klima-therm.pl

 

Unia Europejska