Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

KLIMOR uczestnikiem X Ogólnokrajowego Seminarium w Łodzi

2012.06.26

W dniu 21 czerwca b.r. firma Klimor wzięła udział w branżowym X Ogólnokrajowym Seminarium  z cyklu „Nowoczesne Techniki Instalacyjne w Szpitalnictwie”, które odbyło się w Łodzi, w Hotelu Centrum. Organizatorem spotkania było Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Spotkanie zgromadziło licznych fachowców branży medycznej, m.in. zarządców, dyrektorów technicznych, kierowników serwisu i innych przedstawicieli szpitali oraz dostawców sprzętu i wyposażenia.  Uczestnicy mieli doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy branżowej, wymiany doświadczeń i poglądów oraz poznania nowości technicznych i produktowych. 


W programie seminarium tematami wiodącymi była energooszczędność w szpitalach oraz stan faktyczny vs. przepisy w zakresie wody i ścieków szpitalnych. Zagadnienia te były poruszane w następujących grupach tematycznych: instalacje cieplne, instalacje wentylacyjno- klimatyzacyjne, ciepłownictwo, instalacje cieplno- kanalizacyjne oraz instalacje gazów medycznych.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja pt. „Bezpieczeństwo w salach operacyjnych i pomieszczeniach  o podwyższonych wymaganiach higienicznych”, która została wygłoszona przez Dariusza Stefanowskiego, Kierownika Produktu w firmie KLIMOR S.A. Podczas prelekcji przedstawiono zakres produktowy firmy z przeznaczeniem dla technologii czystych oraz omówiono proces walidacji systemów z filtrami HEPA- badania szczelności i integralności zgodnie z wymaganiami norm.

Spotkanie w Łodzi było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy oraz nawiązania kontaktów ze specjalistami i firmami działającymi w szeroko pojętej i ciągle rozwijającej się branży medycznej. Zdobyta wiedza i wymiana cennych doświadczeń z pewnością okażą się bardzo przydatne dla wszystkim uczestników, a poznane rozwiązania techniczne proponowane przez producentów , poprawiające stan techniczny oraz usprawniające modernizację obiektów szpitalnych, a także eksploatację- znajdą zastosowanie w realizacjach.

Zobacz galerię zdjęć
KLIMOR uczestnikiem X Ogólnokrajowego Seminarium w Łodzi
KLIMOR uczestnikiem X Ogólnokrajowego Seminarium w Łodzi
Unia Europejska