Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Połączenie spółek Klimor i Quatrovent

2018.12.28

Zgodnie z decyzją Zarządu Grupy Kapitałowej Klima-Therm, z dniem 2 stycznia 2019 roku Klimor Sp. z o.o. stanie się właścicielem firmy dystrybucyjnej Quatrovent Sp. z o.o., która od 2007 roku prowadzi działalność sprzedażową central wentylacyjnych i urządzeń do rekuperacji na rynku w Polsce.

 

W związku z planowanym rozszerzeniem portfolio produktowym, dostarczanych przez firmę produkcyjną Klimor, marka Quatrovent zostanie utrzymana dla produktów rozwijanych w ramach nowej jak i dotychczasowej współpracy łączonych przedsiębiorstw.

 

Przeprowadzona konsolidacja pozwoli utrzymać dalszy, dynamiczny rozwój Grupy Klima-Therm w obszarze projektowania, produkcji i dystrybucji nowoczesnych i wydajnych systemów wentylacyjnych. Decyzja ta jest podyktowana m.in. możliwością optymalizacją działań, synergią doświadczenia pracowników oraz poprawą efektywności kosztowej przedsiębiorstw.

 

Aktualnie Zarząd Grupy Klima-Therm koncentruje się na formalnej stronie połączenia i adaptacji modelu organizacyjnego pozwalającego na wykorzystanie wszystkich atutów łączonych spółek.

 

Planowana na początek 2019 roku konsolidacja nastąpi na drodze tzw. inkorporacji, czyli przeniesienia całego majątku Quatrovent sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 101A na rzecz firmy Klimor Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni przy ul. B. Krzywoustego 5. Wraz z prawnym dokonaniem się połączenia, Klimor przejmie wszystkie formalne zobowiązania podjęte przez spółkę Quatrovent względem Klientów, Kontrahentów oraz Pracowników.

Unia Europejska