Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

KLIMOR rośnie w siłę - rozbudowa hali produkcyjnej

2018.05.28

Nieustanny rozwój oraz rosnąca potrzeba produkcyjna, podyktowane coraz większym popytem na produkty firmy KLIMOR, już wkrótce zaowocuje rozpoczęciem inwestycji związanej z budową nowej hali produkcyjnej w Gdyni przy ul. Bolesława Krzywoustego. Pod dachem hali znajdzie się kolejne ponad 2 tys. m² nowej powierzchni.

 

Prace nad nowym projektem inwestycyjnym rozpoczną się w drugiej połowie bieżącego roku.  Budowa obejmować będzie powstanie nowej hali produkcyjnej o powierzchni 2tys m², która docelowo będzie połączona z już istniejącą. Łącznie zakład produkcyjny Klimor zwiększy się do blisko 10tys m² powierzchni, na którą będą składały się hale produkcyjne i magazynowe.  W związku z rozbudową, obecny nowoczesny park maszynowy zostanie doposażony i wzbogacony między innymi w zrobotyzowane obrabiarki CNC. Oddanie nowej hali do użytku zaplanowane jest na pierwszą połowę 2019 roku.

 

Rozbudowa zakładu produkcyjnego firmy KLIMOR w Gdyni jest częścią długofalowej strategii rozwoju Grupy Klima-Therm, która zakłada m.in. ekspansję na rynki zagraniczne oraz rozwój nowych produktów, w tym wdrożenie nowego typoszeregu EVO, który zaplanowany jest na drugą połowę 2018 roku. Zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu pozwoli również na znaczące skrócenie czasu realizacji zamówień. Inwestycja związana z powiększeniem powierzchni produkcyjnej zakładu to także nowe miejsca pracy dla mieszkańców trójmiasta i okolic. Można szacować, że firma Klimor dzięki rozwojowi zapewni kilkadziesiąt nowych wakatów.

 

Rozbudowa zakładu to strategiczne posunięcie wynikające z rosnącego zapotrzebowania na nasze produkty, zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Budowę traktujemy jako kolejny ważny krok w naszym wieloletnim i systematycznym rozwoju mówi Marek Kupiec Prezes  Zarządu w spółce KLIMORi dodaje: Inwestycja ta nie tylko pozwoli nam na zwiększenie dotychczasowych możliwości produkcyjnych, ale także wpłynie na poprawę efektywnością zarządzania produkcją oraz usprawni skuteczną obsługę większych zleceń.

 

Unia Europejska