Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

KLIMOR członkiem światowej organizacji Eurovent Association

2018.04.17

Z przyjemnością informujemy, iż firma KLIMOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. z początkiem kwietnia 2018 roku otrzymała członkostwo  światowej organizacji Eurovent Association, dołączając tym samym do grona Eurovent Corresponding Member.

 

Uzyskany akces umożliwi firmie KLIMOR czerpanie zysków z 60-letniego doświadczenia stowarzyszenia w skutecznej współpracy z decydentami UE w zakresie prawodawstwa europejskiego oraz standardów dla branży klimatyzacji i chłodnictwa. Eurovent otwiera także członkom możliwość czynnego uczestnictwa w pracach grup roboczych organizacji, grupach tematycznych produktów i projektach specjalnych związanych m.in. z wprowadzaniem nowych przepisów, wytycznych i wymagań dotyczących urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, urządzeń do odzyskiwania ciepła i stosowanych materiałów na komponenty.

 

Cieszymy się, że nasza firma wstąpiła w szeregi europejskiej organizacji  Eurovent, co z pewnością stanowi ważny krok naprzód w rozwoju produktów marki KLIMOR, a także wzmocni naszą obecność na najbardziej rozwijających się rynkach europejskichmówi Marek Kupiec Prezes  Zarządu w spółce KLIMORi dodaje: „Do prac stowarzyszenia firma KLIMOR będzie chciała wnieść swoje wieloletnie doświadczenie i mieć czynny wpływ na wszelkie aspekty związane z branżą wentylacyjną w krajach środkowej Europy".

 

Eurovent (Europe’s Industry Association for Indoor Climate (HVAC, Process Cooling and Food Cold Chain Technologies)to europejskie stowarzyszenie producentów branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, chłodnictwa przemysłowego oraz spożywczego, zrzeszające członków z ponad 30 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Eurovent powstało w 1958 roku i jako organizacja międzynarodowa zajmuje się standaryzacją danych technicznych w urządzeniach HVAC zgodnie z europejskimi i międzynarodowymi normami. Stowarzyszenie prowadzi specjalistyczny program certyfikacji, który pozwala użytkownikom dokonać właściwego wyboru urządzenia zgodnego ze specyfiką projektową, a także umożliwia właściwe oszacowanie kosztów zużycia energii. Ponad to monitoruje oraz działa na rzecz rozwoju prawodawstwa UE i tworzenia standardów technicznych i norm. Eurovent także monitoruje światowe trendy mogące mieć wpływ na rozwój branży i reprezentuje producentów na forum międzynarodowym.

 

Myśl globalnie, działaj lokalnie – tak można określić działalność Eurovent, który zrzesza 
ponad 1000 firm w Europie i poza nią poprzez swoich reprezentantów należących do
Eurovent Corresponding Member. Pozwala to na dogłębną wymianę informacji między
przedsiębiorstwami z całego świata,
a  jednocześnie na czerpanie z wiedzy i doświadczenia
wpływowej organizacji na rynkach lokalnych .

 

Unia Europejska