Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Nowe biuro handlowe KLIMOR i Akademia Grupy KLIMA-THERM w Warszawie

2017.03.20

W Warszawie oddano do użytku nowe biuro handlowe KLIMOR, które przeniesione zostało do nowocześnie zaaranżowanych wnętrz biurowca przy ul. Ostrobramskiej 101A. Bezpośrednio przy biurze funkcjonuje trzecia w Polsce Akademia Grupy KLIMA-THERM - specjalistyczne centrum szkoleniowo-badawcze oraz showroom flagowych urządzeń z portfolio firmy.

 

 

 

Poza firmą KLIMOR, nowe biuro Grupy KLIMA-THERM mieszczące się w nowoczesnej przestrzeni biurowej przy ul. Ostrobramskiej 101A obsługuje również spółki KLIMA-THERM i FG Poland. Grupa KLIMA-THERM nie zmieniła wprawdzie swojej lokalizacji adresowej, za to przeniosła się do liczących blisko 700 m kw. wnętrz, zaprojektowanych według najnowszych trendów w zakresie designu oraz komfortu pracy. Nowe biuro w Warszawie to przede wszystkim komfortowe miejsce obsługi klientów KLIMOR oraz realizacji statutowej działalności ‘Akademii Grupy KLIMA-THERM’, jaką są szkolenia.

 

Akademia – najbardziej reprezentacyjna część biura – składa się z nowocześnie urządzonej, liczącej ok. 200 m kw. otwartej przestrzeni, w której zaaranżowano część wykładową oraz wystawową w połączeniu z elegancką kawiarnią i przestronnym lobby recepcyjnym. Ekspozycja produktowa obejmuje opomiarowane urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne z pełną funkcjonalnością trybu pracy w zakresie chłodzenia i grzania. Już w kwietniu w Akademii Grupy KLIMA-THERM w Warszawie udostępniony zostanie najnowszy egzemplarz centrali „KLIMOR EVO” przygotowany stricte na potrzeby szkoleniowe, pojawi się też kilka innych nowości, w tym m.in. pełna gama najnowszych sterowników i interfejsów sterujących. Ekspozycja urządzeń będzie stale rozbudowywana i unowocześniana, analogicznie do rozwoju oferty handlowej spółek KLIMOR i KLIMA-THERM.

 

Poza samą Akademią, część biurowa składa się z kilku modułów typu open space przedzielonych przeszklonymi salami konferencyjnymi oraz kilkoma gabinetami. Unikalne w wystroju i sposobie organizacji przestrzeni wnętrza zostały zaprojektowane w sposób nowoczesny, łącząc elementy industrialne – nawiązujące do inżynierskiego profilu firmy – z akcentami ocieplającymi, „udomowiającymi” aranżację biura. Wiodącą, biało-szarą kolorystykę, która optycznie pogłębia przestrzeń i rozświetla wnętrze, wzmocniono wyrazistymi barwami nawiązującymi m.in. do wdrożonej na przełomie roku, nowej identyfikacji wizualnej KLIMOR i KLIMA-THERM.

 

Chcąc stworzyć przestrzeń przyjazną pracownikom, sprzyjającą komfortowej pracy, integracji zespołu, jak również odpoczynkowi, bezpośrednio przy kuchni zaaranżowano i odpowiednio wyposażono pomieszczenie socjalne – stanowiące również integralną część Akademii - zaprojektowane na wzór eleganckiej, wielkomiejskiej kawiarni – nazwane „Coffee Break”. Ten sam cel realizuje „Chill Out Room” – kolejne niecodzienne rozwiązanie, które poza miejscem relaksu może z założenia pełnić funkcję nieformalnej sali konferencyjnej.

 

17 marca 2017 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Akademii i nowego biura w Warszawie przy udziale zarządu Grupy KLIMA-THERM, pracowników oraz licznie przybyłych gości – klientów, partnerów biznesowych, jak również przedstawicieli mediów branżowych. Wykład inauguracyjny wygłosił Prof. nadzw. dr hab. Inż. Dariusz Butrymowicz z Politechniki Białostockiej, który podczas swojej prezentacji przybliżył zainteresowanym niezwykle ciekawy i innowacyjny projekt oparty na technologii produkcji chłodu z niskotemperaturowego źródła ciepła.

Zobacz galerię zdjęć
Wejście do biura
Hall recepcyjny i wejście do "Akademii"
Pomieszczenie "Akademii Grupy KLIMA-THERM"
Część biurowa - open space
Część biurowa - open space
Część biurowa - open space
Część biurowa - gabinet
Korytarz i wejście do sali konferencyjnej "Warsaw"
Sala konferencyjna "New York"
"Chill Out Room"
Kawiarnia "Coffee Break"
Unia Europejska