Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Premiera produktów KLIMOR w Ameryce Północnej na AHR Expo

2017.02.13

KLIMOR, wiodący polski producent systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, wprowadza swoją markę na rynek amerykański. Premierowa prezentacja produktów z nowego typoszeregu urządzeń ‘Klimor EVO’ w wersji dedykowanej inwestorom w Ameryce Północnej miała miejsce pod koniec stycznia br. w Las Vegas podczas AHR Expo – największych na świecie targów branży HVACR. Producent rozwija działalność biznesową w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem spółki z Grupy KLIMA-THERM: Klimor USA Inc. z siedzibą w stanie Georgia.

 

Obecność KLIMOR na targach AHR Expo (Air-Conditioning, Heating, Refrigerating Exposition), które w tym roku odbyły się w dniach 30 stycznia – 1 lutego w Las Vegas, oficjalnie zainaugurowała działalność polskiego producenta w Ameryce Północnej. AHR Expo, największe na świecie spotkanie branży HVACR z przeszło 85-letnią tradycją, zgromadziło ponad 2.000 wystawców i blisko 60.000 odwiedzających – dostawców, dystrybutorów, projektantów systemów komercyjnych i przemysłowych, a także inwestorów. Renoma oraz skala tego wydarzenia stanowiły doskonały kontekst amerykańskiej premiery marki KLIMOR, nadając jej nie tylko prestiżowy charakter, ale przede wszystkim otwierając przed producentem możliwość prezentacji oferowanych rozwiązań szerokiemu gronu potencjalnych klientów.


Na stoisku KLIMOR, firmowanym przez wchodzącą w skład Grupy KLIMA-THERM spółkę Klimor USA Inc. z siedzibą w stanie Georgia, producent przedstawił m.in. modułowe centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne z nowego typoszeregu o nazwie ‘Klimor EVO’. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o specyficznych potrzebach konstrukcyjnych i funkcjonalnych odbiorców w Ameryce Północnej, jak również zgodnie z określonymi wymogami certyfikacyjnymi obowiązującymi w USA, przy zachowaniu najwyższych standardów wykonania odnoszących się do całej linii produktów KLIMOR.


- Goście, którzy odwiedzali stoisko KLIMOR, przede wszystkim zwracali uwagę na jakość naszych central utożsamianą z produktem segmentu premium. Dbałość o detale, wysokiej klasy komponenty oraz innowacyjne rozwiązania materiałowe tj. chociażby unikalna w swoich antykorozyjnych właściwościach powłoka cynkowo-magnezowa - to tylko wybrane aspekty, które wysoko spozycjonowały ofertę KLIMOR na tle rozwiązań konkurencyjnych – zauważa Marek Kupiec, Dyrektor Naczelny w firmie KLIMOR. – Innym z wymienianych atutów, który w kontekście tak dopracowanego produktu okazał się dla amerykańskich odbiorców niemałym zaskoczeniem, była systemowość naszych urządzeń przekładająca się na atrakcyjną cenę w połączeniu z korzystnym dla klienta terminem realizacji zamówienia – dodaje Marek Kupiec.


W trakcie trzech dni trwania targów AHR Expo w Las Vegas stoisko KLIMOR odwiedziło kilkaset osób. Ogromne zainteresowanie urządzeniami, zapleczem produkcyjnym oraz pochodzeniem i historią marki miało wyraz w szeregu rzeczowych rozmów i nawiązanych kontaktów, dając obiecujący wstęp do już realizowanej, regularnej sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych, jak i do dalszego rozwijania działalności biznesowej Grupy KLIMA-THERM w Ameryce Północnej.


Firmą Klimor USA Inc. – amerykańskim przedstawicielstwem polskiego producenta – kieruje Dariusz Szylman, Dyrektor Generalny: menadżer i prawnik z popartym sukcesami doświadczeniem w nadzorowaniu oraz zarządzaniu spółkami w Europie i w USA, od 15 lat związany z branżą HVACR.

Zobacz galerię zdjęć
KLIMOR na AHR Expo 2017
KLIMOR na AHR Expo 2017
Unia Europejska