Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Certyfikat F-gazowy dla firmy KLIMOR

2016.04.18

Z przyjemnością informujemy, iż firma KLIMOR S.A. uzyskała certyfikat F-gazowy wystawiony przez Urząd Dozoru Technicznego nr FGAZ-P/06/0070/16 uprawniający ją do prowadzenia działalności w zakresie instalowania oraz konserwacji lub serwisowania urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła.

 

Otrzymanie certyfikatu potwierdza, że organizacja spełnia wymogi obowiązujących rozporządzeń unijnych określających nowe wytyczne dla przedsiębiorstw i personelu w odniesieniu do obsługi stacjonarnych urządzeń zwierających fluorowane gazy cieplarniane.

 

Prowadzone zmiany legislacyjne wymuszają działania dostosowawcze ze strony wszystkich uczestników procesu budowlanego. Ciąg zmian podyktowanych Ustawą rozpoczyna się już na etapie projektowania systemów HVACR, poprzez nowy zakres czynności po stronie wykonawcy, a skończywszy na obowiązkach inwestora i operatora gotowej instalacji. W świetle nowych rozporządzeń każdy operator i serwisant musi posiadać certyfikat F-gazowy dla przedsiębiorstwa, który jest uzyskiwany na podstawie certyfikatu personalnego wystawianego przez akredytowaną instytucję.

 

Aby otrzymać uprawnienia F-gazowe, należy zdać egzamin weryfikujący wiedzę zarówno z aktualnych przepisów prawa, jak również aspektów technicznych montażu i serwisowania urządzeń.

 

 

 

Unia Europejska