Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Udział produktów KLIMOR w najciekawszych inwestycjach 2015 roku

2016.01.18

Firma KLIMOR ma za sobą kolejny intensywny rok, zarówno w kontekście dynamicznego rozwoju i implementacji nowych inicjatyw produktowych, jak i w zakresie udziału w ciekawych inwestycjach, na których znalazły się produkty z porfolio firmy.

 

KLIMOR z roku na rok może podzielić się nowymi, interesującymi realizacjami. W 2015 roku produkty z oferty KLIMOR oraz całej Grupy Kapitałowej KLIMA - THERM znalazły swoje zastosowanie na wielu znaczących obiektach branży przemysłowej, usługowej, a także medycznej.

 

Sztandarowe produkty KLIMOR to centrale standardowe MCK-S z modułami odzysku ciepła, centrale w wykonaniach higienicznych MCK-H, a także centrale podwieszane MCKT.

 

Wśród największych realizacji 2015 roku, ale także najciekawszych pod kątem samego rozwiązania urządzeń należy między innymi dostawa central do największego polskiego przedsiębiorstwa w branży wielkiej syntezy chemicznej - Grupy AZOTY S.A. w Tarnowie.

W projekt wpisano łącznie około 10 central standardowych MCK-S. W urządzeniach zastosowano moduły odzysku ciepła na wymienniku krzyżowym. Nowoczesna technologia wykonania w całości z blachy kwasoodpornej oraz wysoka jakość zastosowanych komponentów, również w specjalistycznym wykonaniu, stanowią dla inwestora gwarancję, że centrale KLIMOR są w pełni dostosowanymi produktami do pracy w środowisku produkcji chemicznej.

 

Najwyższej uwagi realizacją, gdzie znalazły zastosowanie wszystkie produkty z oferty Grupy KLIMA- THERM, jest nowopowstający kompleks biurowy TENSOR zlokalizowany w Gdyni. W projekt oprócz central standardowych MCK-S z wymiennikami obrotowymi i nawilżaniem oraz central podwieszanych MCKT, wpisano również klimatyzatory typu split i agregaty skraplające do central FUJITSU, agregaty wody lodowej marki KLIMA – THEM by Clint, a także ponad 140 klimakonwektorów SABIANA. Łączna moc chłodnicza dostarczonych produktów wyniosła ponad 0,5 MW. Głównym autem tej realizacji jest podkreślenie komplementarności dostarczonych produktów z całej gamy ofertowej Grupy KLIMA – THERM, której częścią jest spółka KLIMOR.

 

Centrale marki KLIMOR w roku 2015 również znalazły się w pierwszym etapie rozbudowy i przebudowy zakładów produkcyjnych fabryki Dr Oetker w Łebczu. Dostawa obejmowała głównie centrale standardowe MCK-S, higieniczne MCK-H oraz podwieszane MCKT.

 

Z obiektów branży medycznej na uwagę zasługuje szpital specjalistyczny Asklepios w Rzeszowie, na którym zastosowano łącznie 20 central KLIMOR, w tym 6 podwieszanych recyrkulacyjnych MCKT oraz stropy laminarne NSL. Centrale wyposażono w wymienniki krzyżowe, a także w układy glikolowe.

Do interesujących realizacji należy również nowy obiekt handlowy - Galeria Głogovia, jedna z większych inwestycji w Głogowie. W projekt wpisano łącznie 12 central KLIMOR ( standardowych MCK-S i podwieszanych MCKT), w tym centrale wyposażone w pompy ciepła współpracujące z „pętlą wodną”. Zastosowane rozwiązanie spełnia restrykcyjne wymagania inwestycyjne, ale także podkreśla doświadczenie i fachowość KLIMOR jako producenta.

 

W roku 2015 firma KLIMOR ponownie została dostawcą dla inwestycji wieloetapowych i powstających w różnych odstępach czasowych. Wśród nich znalazły się m.in.: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Oba obiekty zlokalizowane są w Białymstoku. Na szczególną uwagę zasługuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny, w którego projekt łącznie na wszystkich etapach dotychczas wpisano ponad 150 central marki KLIMOR.

 

Wśród najciekawszych obiektów, które zostały wyposażone w urządzenia marki KLIMOR w 2015 roku znalazły się między innymi:

 

Branża medyczna: Szpital Miejski w Piekarach Śląskich, Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Poznaniu, Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych,

Biurowce: Krzycka Office we Wrocławiu, MAG w Gdyni, kompleks biurowy Tensor w Gdyni oraz C200 w Gdańsku,

Instytucje i obiekty użyteczności publicznej: Galeria Głogovia w Głogowie,Salon Skoda w Zielonej Górze,

Obiekty basenowe: TORWAR Ośrodek Sportowo- Szkoleniowy w Warszawie,

Apartamenty i hotele: Hotel Diune w Kołobrzegu,Hotel PKP w Sopocie,

Przemysł: magazyn nawozów luzem- Grupa Azoty S.A. w Tarnowie ( magazyn azotów luzem), Dr Oetker w Łebczu (hala produkcyjna), Mlekovita w Wysokie Mazowieckie, Pollena Ostrzeszów w Ostrzeszowie, ROSINSKI PACKAGING w Bielsku- Białej ( hala produkcyjna), Cereal Partners Poland Toruń-Pacific ( Nestle) w Toruniu.

 

Wszystkie wymienione inwestycje to jedynie wybrane przykłady tegorocznych projektów zrealizowanych przez KLIMOR. Owocne w pozyskanie interesujących tematów drugie półrocze 2015 rysuje przed dostawcą perspektywę finalizacji ciekawych realizacji w kolejnym roku.

Unia Europejska