Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

KLIMOR wdraża nową funkcjonalność w programie doboru urządzeń (KAD)

2015.11.09

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, firma Klimor z początkiem października 2015 roku w swojej najnowszej edycji programu doboru central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych KAD- KLIMOR AIR DESIGNER, wprowadziła nowatorską funkcjonalność pozwalającą na generowanie rysunków urządzeń w formacie 3D.

 

Rysowanie brył przestrzennych w programie KAD to rozwiązanie doskonale wpisujące się w aktualny trend nowoczesnego projektowania w technologii BIM.

Modelowanie informacji o budynku (Building Information Modeling ) umożliwia realizację złożonych i często połączonych ze sobą procesów i analiz, które dotąd nie były wykonywane ze względu na duże koszty oraz czasochłonność.

 

Nowa funkcjonalność w programie pozwala - po wykonaniu kompletnego doboru urządzenia - na wyeksportowanie rysunku centrali do formatu 3D. W ten sposób powstaje bryła, z narysowanymi przyłączami w postaci przepustnic i króćców elastycznych. Jest również wrysowana rama lub stopy fundamentowe – w zależności od wielkości centrali. Wszystkie wymiary powstałego modelu 3D są rzeczywiste – tzn. jednostką wymiarową długości jest [mm].

 

Możliwość generowania produktu KLIMOR do modelu 3D daje projektantowi instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych możliwość na rzeczywiste wrysowanie urządzenia w przestrzeń maszynowni lub innego miejsca posadowienia. Jednocześnie pozwala na oszczędność czasu w projektowaniu 3D, unikając w ten sposób  zamiany rysunku 2D na trójwymiarowy.

 

Wprowadzona funkcjonalność zwiększa kreatywność  i innowacyjność, a tym samym otwiera przed projektantami jeszcze większe możliwości, zapewniając im przewagę konkurencyjną oraz zwiększony komfort pracy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji - zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno- Handlowymi- dostępnymi w całej Polsce.

Unia Europejska