Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

KLIMOR podsumowuje pierwsze półrocze 2015- prezentacja najciekawszych realizacji

2015.07.01

Firma KLIMOR w pierwszym półroczu 2015 roku zaoferowała swoim klientom i partnerom handlowym wiele różnorodnych rozwiązań systemów HVACR, spełniając tym samym ich zróżnicowanie potrzeby dotyczące komfortu powietrza. Gama wysokiej jakości dostarczonych produktów obejmuje nie tylko centrale standardowe i centrale w wykonaniach specjalistycznych: higieniczne, basenowe, ale także szafy klimatyzacji higienicznej oraz stropy laminarne i nawiewniki z filtrami absolutnymi. Produkty z portfolio KLIMOR znalazły swoje zastosowanie m.in. w branży przemysłowej, usługowej oraz medycznej, a także w obiektach użyteczności publicznej, zaś najciekawsze projekty z pewnością trafią, jako kolejne, do listy referencyjnej firmy.

 

Wśród interesujących realizacji, w których KLIMOR brał udział jako dostawca, należy między innymi nowopowstające Centrum Wystawienniczo- Kongresowe w Jasionce- jedno z najbardziej prestiżowych, a zarazem największych inwestycji w województwie podkarpackim. Obiekt będzie stanowił miejsce spotkań dla biznesu, polityki i nauki z kraju, jak i ze świata. W projekt wpisane zostały łącznie 23 centrale standardowe MCKS oraz podwieszane MCKT. W centralach standardowych zastosowano moduły odzysku ciepła na wymienniku obrotowym i krzyżowym, zaś centrale podwieszane wyposażono w wysokosprawne wymienniki krzyżowo- przeciwprądowe, co zdecydowanie wpływa na znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na koniec roku 2015.

 

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK) w Białymstoku to jedna z największych inwestycji w województwie podlaskim i kolejna dla firmy realizacja godna uwagi. W projekcie instalacji białostockiej spalarni są produkty marki KLIMOR- łącznie 24 centrale, głównie MCKS i MCKT, o przybliżonej wartości wydajności powietrza nawiewanego wynoszącej ok. 377 740 m3/h. Niektóre z central zostały wyposażone w moduły odzysku ciepła na wymienniku obrotowym.

 

Wśród realizacji dla obiektów użytku publicznego wyposażonych w produkty marki KLIMOR zaliczamy m. in. Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Na obiekt dostarczono łącznie 23 centrale MCKS o łącznym, sumarycznym wydatku powietrza 53 355 m3/h na nawiewie i 36 570 m3/h na wyciągu. Centrale również wyposażono w bloki odzysku ciepła.

Powiatowa Komenda Policji w Skarżysku- Kamiennej, Miejski Zakład Autobusowy w Warszawie, Studio Nagrań Cyfrowego Polsatu, IMKA zakłady produkcyjne w Lubaniu a także hotel Diune w Kołobrzegu i pałac w Sulisławie- to kolejne ciekawsze obiekty, wyposażone w produkty KLIMOR w tym kwartale.

 

W branży medycznej na uwagę zasługuje obiekt Fertimedica w Warszawie, na który KLIMOR dostarczył szafy klimatyzacji higienicznej MCK- SKH z instalacją glikolowego odzysku ciepła i z układem chłodniczym.

„ Montaż szaf, które są urządzeniami typu „ Plug & Play”, dzięki swojej zwartej i kompaktowej budowie do pomieszczeń kliniki w optymalny sposób wpłynął na ograniczenie ilości miejsca oraz zdecydowanie ułatwi sterowanie pracą urządzenia.”- powiedział Michał Radka, Kierownik ds. Sprzedaży w firmie KLIMOR. „Szafy KLIMOR to najwyższej klasy specjalistyczne urządzenia z przeznaczeniem do klimatyzacji pomieszczeń służby zdrowia, które spełniają wysoko postawione wymagania inwestycyjno-projektowe.”- dodaje Michał Radka.

 

W drugim kwartale 2015 roku firma KLIMOR dostarczyła także szereg urządzeń na obiekty realizowane w różnych etapach budowy i modernizacji, co dodatkowo stanowi potwierdzenie wiarygodności firmy w zakresie przede wszystkim jakości produktów. Wśród nich znalazły się m.in.: biurowiec KBO w Rybniku, OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o. w Nagawczynie, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach , a także Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku.

Unia Europejska