Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

KLIMOR prezentuje najciekawsze realizacje roku 2014

2015.01.14

Firma KLIMOR to dynamicznie rozwijająca się spółka, producent i dostawca standardowych oraz wysoce specjalistycznych systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Z roku na rok KLIMOR może poszczycić się coraz to ciekawszymi realizacjami. W 2014 roku urządzenia z grupy HVAC znalazły swoje zastosowanie na szeregu obiektach branży przemysłowej, usługowej, medycznej oraz okrętowej. Gama dostarczonych urządzeń obejmuje głównie centrale standardowe MCKS z modułami odzysku ciepła, centrale w wykonaniach higienicznych MCKH, basenowych MCKP, a także centrale podwieszane typu MCKT oraz stropy laminarne NSL wraz z pakietem innych elementów sieci wentylacyjnej.

 

Na liście najciekawszych obiektów, które zostały wyposażone w urządzenia marki KLIMOR w 2014 roku znalazły się między innymi:

 

Branża medyczna: Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. Prof. Wojciecha Staszewskiego w Zabrzu, Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach;

Biurowce: Orange Office Park (Amsterdam building) w Krakowie, „West Gate” we Wrocławiu;

Instytucje i obiekty użyteczności publicznej: Dworzec PKP w Sopocie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Medyczny- Ośrodek Medycyny Doświadczalnej w Lublinie, Narodowy Instytut Audiowizualny w Warszawie, Centrum Transferu Technologii Kompozytowych w Bielskim Parku Technologicznym, Przylądek Dobrej Nadziei we Wrocławiu, Mediateka XXI wieku w Tychach;

Obiekty basenowe: Basen„ Aquarius” w Lesku, Park Wodny w Tarnowskich Górach;

Apartamenty i hotele: „Corner House” apartamenty w Warszawie, Hotel Sielanka na Pilicą w Warce;

Przemysł: Laboratorium Badawczo- Rozwojowe Biotechnologicznych Produktów Leczniczych MABION SA w Łodzi, Morska Stocznia Remontowa Gryfia SA w Szczecinie, Hala produkcyjna EKO- OKNA w Pietrowicach Wielkich, Tikkurila Polska SA w Dębicy, Teva Operations Poland Sp. z o.o. w Krakowie,  Olimp Laboratories Sp. z o.o. w Nagawczynie.

 

Do największych realizacji z 2014 roku należy między innymi Dworzec PKP w Sopocie. W projekt wpisane zostały centrale standardowe MCKS w wymiennikami obrotowymi, krzyżowymi, modułami pomp ciepła oraz z instalacją glikolowego odzysku ciepła z wymiennikami. Łącznie 19 central, o przybliżonej, sumarycznej wartości wydatku na nawiewie 172 350 m3/h oraz na wywiewie 172 450 m3/h. W roku 2015 przewidziane są kolejne dostawy urządzeń marki KLIMOR o podobnym standardzie.

Na uwagę zasługuje również nowopowstający obiekt: Laboratorium Badawczo- Rozwojowe Biotechnologicznych Produktów Leczniczych MABION SA w Łodzi, na który KLIMOR dostarczył 32 centrale, głównie w wykonaniach higienicznych MCKH, o łącznej wydajności na nawiewie ponad 220 000 m3/h i wywiewie 170 000 m3/h. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpi w 2015 roku.

Innymi obiektami, o których warto wspomnieć to: OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o.w Nagawczynie  koło Dębicy o łącznej ilości 16 central w wykonaniach higienicznych MCKH oraz standardowych MCKS. W urządzeniach zastosowano moduły odzysku ciepła na wymienniku obrotowym oraz instalację glikolową. Wartość sumaryczna wydajności powietrza nawiewanego wynosi w przybliżeniu 155 780 m3/h, a wywiewanego 148 810 m3/h.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, na który KLIMOR dostarczył 41 szt. central różnych typów: MCKH, MCKS, MCKT oraz podwieszanych MCKT w wykonaniu higienicznym. W centralach zastosowano różne rodzaje odzysku ciepła: wymiennik krzyżowy, wymiennik obrotowy oraz odzysk na podwójnym wymienniku krzyżowym. Przybliżona wartość wydatku na nawiewie wynosi 145 300 m3/h, na wywiewie 125 330 m3/h.

 

W roku 2014 firma KLIMOR dostarczyła także szereg urządzeń na obiekty realizowane w różnych etapach i odstępach czasowych, często nawet kilkuletnich. W roku 2014 wśród nich znalazły się m.in.: Olivia Business Centre w Gdańsku, szpital Profamilia w Rzeszowie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, na który również są zaplanowane dostawy w roku 2015.

-„ Wybór naszych urządzeń przy kolejnych etapach realizacji budowy obiektów jest dla nas największym wyróżnieniem oraz potwierdzeniem naszej wiarygodności zarówno w zakresie jakości produktów jak i dalszej posprzedażowej współpracy –powiedział Marek Kupiec, Prezes Zarządu firmy KLIMOR. - „Takim szczególnym przykładem jest Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, na którym pracują już urządzenia marki KLIMOR. Pierwsza dostawa datowana jest na 2007 rok, kolejna 2010. W 2014 roku wyposażyliśmy obiekt w produkty z przeznaczeniem do większości specjalistycznych oddziałów takich jak: kardiochirurgia, onkologia, reumatologia, gastroenterologia oraz alergologia” dodaje Marek Kupiec.

 

Poza rynkiem lądowym firma KLIMOR znana jest także jako dostawca urządzeń HVAC na rynek morski. Rok 2014 był rokiem obfitym w realizacje dla tego sektora. Do najciekawszych należą dostawy central oraz szafek nawiewnych na budowę pozycjonowanego dynamicznie statku typu Cable Lay Vessel – CLV, należącego do norweskiego armatora, a także dostawa central w wykonaniach dedykowanych na Jacht Malcolm Miller.

 

 

Unia Europejska