Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
Facebook Google+

Wymienniki wysokosprawne i higroskopijne w centralach marki KLIMOR. Jeszcze lepsze rozwiązanie odzysku ciepła !

2014.12.17

KLIMOR wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wprowadza do central wysokosprawne i higroskopijne wymienniki odzysku ciepła. Konieczność oszczędzania przekaźników energii wykorzystywanych w wentylacji sprawia, że coraz więcej układów zawiera w sobie komponenty umożliwiające jej odzysk. Poza tym istotą budownictwa energooszczędnego jest ciągła redukcja strat ciepła.

 

Odzysk ciepła na wysokosprawnym rekuperatorze nie wymaga doprowadzenia energii z zewnątrz. Wymiennik nie posiada części ruchomych jak silnik, łożyska, co zapewnia jego dużą niezawodność. Strumienie powietrza nawiewanego i wyciąganego są od siebie odseparowane, a przez to nie ma możliwości przenikania zanieczyszczeń i zapachów. Kierowanie powietrza przez by-pass wymiennika, następuje w okresie letnim lub gdy zadziała zabezpieczenie przeciwszronieniowe, które chroni przed skutkami nadmiernego wychłodzenia się i szronienia części wyciągowej.

Wysokosprawny rekuperator jest coraz częściej stosowanym wymiennikiem odzysku ciepła w centralach wentylacyjnych. Rekuperator jest udoskonaloną wersją krzyżowego wymiennika ciepła. W porównaniu z którym wydłużono znacznie czas kontaktu ze sobą strumieni powietrza wywiewanego i nawiewanego. Dzięki temu sprawność wymiennika wzrosła nawet do  93%. ( przy określonych warunkach temperaturowo- wilgotnościowych).

Dla wielkości 1- 6 central zastosowano wysokosprawne wymienniki odzysku ciepła.

 

Jednocześnie firma KLIMOR wzbogaca swoją ofertę o wyposażenie central w higroskopijne wymienniki obrotowe, dzięki którym możliwy jest odzysk wilgoci.

Zaletą takich rozwiązań jest możliwość pracy wymiennika w ujemnych temperaturach bez wystąpienia zjawiska zamarzania, które jest charakterystyczne dla wymienników krzyżowych. Dodatkowym atutem jest możliwość nawilżania powietrza i eliminacji wysuszania pomieszczeń bytowych.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji - zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno- Handlowymi - dostępnymi w całej Polsce. >>  

Unia Europejska